Samoligovací zámky damon

Fixní rovnátka na pevno

Fixní rovnátka jsou nejznámějším představitelem ortodontických aparátů. Skládají se z kovových nebo keramických zámků nalepených pevně na zubech zvenku a z drátku, který je v zámečcích držen barevnými nebo bezbarvými gumičkami. Fixní rovnátka umožňují velmi efektivně léčit celé spektrum ortodontických vad a jsou z moderních rovnátek finančně nejdostupnější. Nevýhodou je menší pohodlí a nutnost velmi dobré ústní hygieny. Keramická varianta fixních rovnátek je ve srovnání s kovovými rovnátky výrazně méně viditelná.

FIXNÍ ROVNÁTKA KOVOVÁ

Pohodlí      ++
Estetika     +
Hygiena     +
Rychlost    ++
Cena           +

FIXNÍ ROVNÁTKA KERAMICKÁ

Pohodlí      ++
Estetika     ++
Hygiena     +
Rychlost    ++
Cena           ++

Samoligovací rovnátka

Samoligovací rovnátka Damon jsou druhem fixních rovnátek, u kterých drátek není v zámcích držen pomocí gumiček. Drátek se tak v zámku může volněji pohybovat. Léčba se samoligovacími rovnátky je méně bolestivá a rychlejší, kontrola aparátu pak pohodlnější pro Vás i pro nás.. Zámky Damon existují v kovové i v keramické variantě. Navíc se díky nepřítomnosti gumiček nemusíte bát jejich nechtěného zabarvení mezi jednotlivými kontrolami a rovnátka se i jednodušeji čistí.

Pohodlí      +++
Estetika     ++
Hygiena     ++
Rychlost    +++
Cena           ++

Neviditelná rovnátka

Neviditelná rovnátka Invisalign. V současnosti pravděpodobně nejpopulárnější rovnátka, které mají pacienti rádi pro jejich vysokou pohodlnost a bezbolestnost. Systém se skládá ze série průhledných fólii, které si můžete sundat a nandat. Jednu folii nosíte přibližně 10 dní a pak si berete folii následující, která zuby posune o další kousek dál. Kromě snadného čištění zubů se nemusíte omezovat v tom, co jíte. Z hlediska estetiky, pohodlí a funkce jde o nekompromisní variantu k fixním rovnátkům.

Více ZDE

Pohodlí      ++++
Estetika     +++
Hygiena     ++++
Rychlost    ++++
Cena           +++

Vnitřní rovnátka

Vnitřní lingvální rovnátka jsou neviditelnou alternativou ke klasickým fixním rovnátkům. Na zubech jsou lingvální rovnátka připevněná z vnitřní strany a zvenku tak nejsou vidět. Ve srovnání s klasickými rovnátky a s rovnátky Invisalign jsou však nepohodlná  a mohou dřít pacienta do jazyka. Další nevýhodou je obtížná ústní hygiena díky špatné přístupnosti vnitřní strany zubů. Díky vyšším nákladům na výrobu rovnátek a delším kontrolám u lékaře jsou lingvální rovnátka ze všech druhů ortodontické léčby ty nejnákladnější.

Pohodlí      +
Estetika     ++++
Hygiena     +
Rychlost    ++
Cena           ++++

Zrychlená ortodoncie

Délka léčby je jeden z posledních problémů, který zbývá v rámci ortodontické léčby vyřešit. Standardní léčba naráží na tzv. biologické limity organismu, které neumožňují hýbat se zuby rychleji, než nám «dovolí». Mnohé pacienty odradí představa dvou až tří let nošení rovnátek a ortodontickou léčbu z tohoto důvodu vůbec nepodstoupí. Zrychlená ortodoncie umožňuje zkrátit dobu léčby až o polovinu. Nabízíme tři různé postupy: neinvazivní vibrační přístroj Acceledent, který si do úst vkládáte na několik minut denně, injekční podání plasmy – PRP (Platelet-Rich Plasma) získané z Vaší vlastní krve a ve specifických případech i tzv. kortikotomie, při kterých chirurg nařízne kost mezi kořeny zubů.

Ortognátní operace

Některé větší vady čelistí nelze vyřešit pouze s pomocí rovnátek a je třeba spolupráce ortodontisty a ortognátního chirurga. Pacient v rámci této «kombinované» léčby podstupuje kromě ortodontické léčby ještě tzv. ortognátní operaci, při které chirurg v celkové anestezii posouvá podle předem stanoveného plánu horní, dolní nebo obě čelisti. Výsledkem je kromě rovných zubů ještě velká změna vzhledu obličeje. V současné době se používají dva postupy, které se liší načasováním ortognátní operace. Při standardním postupu se zuby nejdříve rovnají a pak pacient podstupuje operaci. Při modernějším postupu Surgery First jde pacient nejdříve na operaci a ortodontická léčba probíhá až poté